רישום נכון (ומלא) של התאריך על גבי הצ’ק ימנע זיופים והונאות!

קיימת חשיבות מרבית במילוי נכון של תאריכי צ’קים, חוזים ומסמכים רשמיים אחרים בשנת 2020. 

תחילה של שנה אזרחית חדשה איננה משפיעה על שיטת התשלום בצ’קים אולם השנה האזרית שמתחילה ב-20 שונה באופן מהותי. עם תחילת השנה האזרחית 2020, רישום התאריך המלא על גבי מסמכים רשמיים, הסכמים וצ’קים הופך לדבר חשוב במיוחד.

בחודשים האחרונה פורסמו לא מעט הודעות/הזהרות ברחבי הרשת המזהירה אתכם, ובצדק, מלרשום בקיצור את השנה האזרחית החדשה. בכל תאריך שאתם מציינים על גבי צ’קים ומסמכים רשמיים. ההנחיות בדבר רישום תאריך קוראות לציבור לרשום על גבי צ’ק את השנה האזרית המלאה ללא קיצור. כלומר יש לרשות 01.09.2020 ולא 01.09.20.  
 

ההנחיה לרשום את התאריך במלואו, ללא קיצור, נועדה לשמור על בעל הצ’ק מפני פרעון מוקדם שלא בהסכמתו שכן במקרה כזה של קיצור תאריך הפרעון אפשר לזייף בקלות את התאריך על גבי המסמך על ידי תוספת הספרות 19. במקרה כזה בצ’ק אשר סוכם בו על תאריך פרעון 01.09.2020 אך נרשם ל-01.09.20 ניתן יהיה להוסיף 19 וכך להקדים את תאריך הפרעון.
 
שיטת התשלום בצ’קים דחויים נועדה לתת לבעל הצ’ק “אוויר לנשימה”. זמן להגיע ליכולת כלכלית לעמוד בסכום הצ’ק. כאשר יש הקדמה לא מתוכננת (וללא הסכמה) של תאריך הפרעון, בעל הצ’ק יכול למצוא את עצמו בבעיה תזרימית שתוביל לכשל תשלום, חוסר יכולת לעמוד בהתחייבות ואף דירוג האשראי שלו עלול להיפגע בשל צ’קים חוזרים. 

נציג שלנו ישמח ליצור קשר לפרטים והצעת מחיר

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

Articles

מאמרים נוספים לעיונכם:

Call Now Button